Uczestnicy, miłośnicy i...  Youtuberzy
Podkarpacki Mityng Strzelecki Służb Mundurowych przebojem wdarł się do kalendarza imprez strzeleckich organizowanych w naszym kraju. Trzecia edycja dała temu niezaprzeczalny dowód - na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie zjawili pasjonaci strzelectwa z Podkarpacia, Małopolski, Śląska, Wielkopolski i Mazowsza. Impreza straciła tym samym regionalny charakter. Mityng jest adresowany przede wszystkim (ale nie tylko) do miłośników strzelectwa, którzy na co dzień pełnią służbę w mundurze. Uczestnicy trzeciej edycji rekrutowali się praktycznie z wszystkich formacji mundurowych – Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Pożarnej i Wojska ale również spośród strzelców zrzeszonych w klubach sportowych i kolekcjonerskich. Ich łączna liczba przekroczyła 120 osób. Udział dla wszystkich gotowych się zarejestrować – jest bezpłatny. Organizatorzy zadbali by o imprezie dowiedział się każdy zainteresowany strzelectwem. Oprócz tradycyjnych mediów drukowanych – czasopisma STRZAŁ.pl – o imprezie było głośno w internecie jeszcze przed jej rozpoczęciem. Do uczestnictwa zachęcały kanały  Youtube m.in. Firehand, T.J. Guns, Strzelnica T.V. a Mateusz Stanisz z Omnis Arma przekazywał transmisję na żywo.

Pasjonaci, potentaci i... funkcjonariusze
Mityng tworzą pasjonaci a swojego wsparcia przy organizacji udziela podkarpacka Służba Więzienna. Patronatu honorowego imprezie udzielił Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie a pomocy organizatorom udzielają dyrektorzy Zakładu Karnego w Jaśle i Zakładu Karnego w Łupkowie. Pomysł na Mityng zrodził się w odpowiedzi na apele funkcjonariuszy, którzy nie mogli uczestniczyć w organizowanych od wielu lat „Łupkowskich Strzelbach” – imprezy w której biorą udział oficjalne drużyny reprezentujące formacje mundurowe.  W tym roku Służba Więzienna nie tylko udostępniła na potrzeby organizatorów strzelnicę Zakładu Karnego w Łupkowie, ale pomogła również logistycznie i udzieliła wsparcia w ramach Rady Sportu i Turystyki. Jednak Mityng to nie tylko służby mundurowe. Zasięg i popularność imprezy sprawiły, zainteresowali się nią potentaci branży strzeleckiej. Cenzin Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. zaprezentował karabiny marki Heckler & Koch oraz strzelby gładkolufowe Kel-Tec, a Pagacz Defence pokazał bijący rekordy popularności trenażer Mantis X, szeroką paletę środków do czyszczenia i konserwacji broni, polimerowe skrzynki na broń marki Nanuk oraz rękawice antyprzekłuciowe tak przydatne w pracy funkcjonariuszy służb mundurowych. Arek „Motyl” Dębiński zaprezentował uczestnikom rewelacyjne polskie konwersje do broni krótkiej których proces konstrukcyjny w firmie Wallrav sp. z o. o. Arek konsultuje.

Pistolety, karabiny i...  wiatrówki
Od samego początku nieodzownym elementem spotkania na łupkowskiej strzelnicy jest Turniej Strzelecki o Trofeum Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie. W tym roku po raz pierwszy ponad 100 zawodników rywalizowała używając tej samej broni. Dzięki firmie Cenzin PGZ S.A. która zapewniła amunicję niezbędną do rozegrania zawodów i pistolety Glock – szanse na wygraną zależały wyłącznie od umiejętności. Nagrody dla uczestników zapewnili partnerzy Mityngu – Sejfnet, Pagacz Defence Group, Piekarnia Kabur i Edex Jasło. Tradycyjnie sędziowie ufundowali nagrodę dla zdobywcy największej ilości „dziewiątek”. Mityng to nie tylko turniej. Organizatorzy zadbali, by każdy znalazł w trakcie imprezy coś dla siebie. Nie zabrakło więc pokazów sprzętu, spotkań z ciekawymi ludźmi, możliwości rozmowy z fachowcami na tematy techniczne. Wszyscy – nawet najmłodsi - mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej. Broń PCP i pokazy konkurencji HFT zaprezentowali koledzy z Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach. Do strzelań mogli przystąpić także i ci uczestnicy, którzy nie posiadają jeszcze własnej broni palnej, mieli z nią znikomy kontakt lub wręcz nie mieli go wcale. Tym osobom w pierwszych strzeleckich krokach pomagali instruktorzy z bronią palną dedykowaną do tego typu strzelań. A wszystko w urokliwej scenerii Bieszczad.

O Mityngu można poczytać na stronie  www.mityngstrzelecki.pl.

 

Ponad 120 uczestników, prezentacje sprzętu przygotowane przez potentatów branży, dziesiątki jednostek broni prezentowane przez kolekcjonerów i piękne, bieszczadzkie lato! Tak w skrócie można podsumować III Podkarpacki Mityng Strzelecki Służb Mundurowych. Impreza odbyła się pod patronatem Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej.

 

 

17 czerwca 2019
III Podkarpacki Mityng Strzelecki za nami

ŁUPKOWSKIE

STRZELBY