Przed zawodami nie brakowało bardziej przesądnych głosów, że trzynastka może okazać się pechowa. Nie do wszystkich przemawiał fakt, że chociaż zawody w formie międzynarodowej rozgrywane są po raz trzynasty to w rzeczywistości są rozgrywane od 2006 roku. „Trzynastkę” mają już dawno za sobą. Zawody pokazały, że obawy były bezpodstawne. Po raz kolejny organizatorzy udowodnili, że bezbłędne przygotowanie i organizacja nie pozostawiają miejsca na pecha. A organizatorzy – Służba Więzienna, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Liga Obrony Kraju i Sekcja Strzelecka CWKS Legia potrafią ze sobą doskonale współpracować – każdy wiedział co do niego należy, każdy doskonale realizował swoje zadania i nie przeszkadzał innym. Wszystko działało jak precyzyjny mechanizm.

Tegoroczna edycja Łupkowskich Strzelb była wyjątkowa nie tylko ze względu na jej kolejny numer. Była również rekordowa. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba drużyn i zawodników. Na łupkowskiej strzelnicy w szranki stanęło 108 zawodników. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy rywalizowali w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu i karabinka automatycznego. Broń – pistolety VIS 100 i karabinki MSBS Grot – dostarczyła Fabryka Broni „Łucznik” Radom. Drugiego dnia, zgodnie z tradycją Łupkowskich Strzelb, rozegrano konkurencję rzutu granatem. W zawodach drużynowych wzięło udział 14 zespołów kobiecych i 20 męskich. Do tego należy doliczyć dwie drużyny mieszane, którym sędziowie z LOK pozwolili uczestniczyć poza klasyfikacją. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn zagranicznych i 21 polskich. W trakcie strzelań zużyto 2808 sztuk amunicji. Organizację wspierało 16 partnerów, którzy na swoich stoiskach prezentowali to, co mają najlepszego w ofercie. Łącznie, w kluczowym momencie zawodów – podczas uroczystego otwarcia, na łupkowskiej strzelnicy gościło ok. 180 osób.

Organizacja Łupkowskich Strzelb z pewnością byłaby dużo trudniejszą gdyby nie pomoc partnerów. Zawody uzyskały Patronat Honorowy Ministra Sprawiedliwości – pana Zbigniewa Ziobro i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – gen. Jacka Kitlińskiego.

Patronat medialny nad imprezą sprawowały Magazyn Militarny MILMAG, Polskie Radio Rzeszów, TVP Rzeszów i dziennik Super Nowości. Broń niezbędną do rozegrania konkurencji dostarczyła Fabryka Broni „Łucznik” Radom. Obsługę sędziowską zawodów zapewniła Liga Obrony Kraju a system monitoringu tarcz firma MIVI-Urmet. Nad rozwiązaniami technicznymi dotyczącymi łączności czuwali specjaliści z firmy AKSEL – przedstawiciela firmy Motorola. Oprócz radomskiej zbrojowni swoje stoiska na zawodach uruchomili Maskpol, Cenzin, BUOS, Pagacz Defence Group, Castelior i Holsters.

 

Zakończyliśmy XIII edycję Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu "Karpaty"

Czas na pierwsze podsumowania.

 

 

16 września 2019
Rekordowe XIII Łupkowskie Strzelby

ŁUPKOWSKIE

STRZELBY