Słowackie formacje mundurowe goszczą na łupkowskiej strzelnicy od samego początku "Łupkowskich Strzelb" . Jeszcze zanim zawody przyjęły swoją międzynarodową formułę, w zawodach strzeleckich powiatu sanockiego w 2001 roku, brała udział drużyna Słowackiej Policji Granicznej. Tegoroczna XIII edycja Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu "Karpaty" obfitowała w wyjątkowo dużą ilość słowackich mundurowych. Oprócz kobiecej i męskiej drużyny z Aresztu Śledczego w Preszowie, które uczestniczą w Strzelbach od lat, gościliśmy również drużyny reprezentujące Centralny Zarząd Słowackiej Służby Więziennej i Straży Sądowej. W skład drużyny kobiecej wchodziły funkcjonariuszki samej słowackiej centrali na czele z panią Katariną Novakovą - Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego. Drużyna męska była złożona z funkcjonariuszy Słowackiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. To jednak nie wszyscy goście z Bratysławy. Wśród przybyłych gości był również płk Milan Kotek - Dyrektor Biura Ochrony Centralnego Zarządu Słowackiej Służby Więziennej i Straży Sądowej.
Po raz pierwszy na "Łupkowskich Strzelbach" gościliśmy również przedstawicieli słowackiego wojska. Na nasze zaproszenie odpowiedziała 2 Brygada Zmechanizowana Słowackiej Armii z Preszowa. W zawodach wzięła udział trzyosobowa drużyna męska słowackich żołnierzy.
Łącznie w rywalizacji wzięło udział piętnaścioro uczestników reprezentujących naszych południowych sąsiadów.
Łyżką dziegciu w beczce miodu pozostaje fakt, że po raz pierwszy od wielu lat nie udało się przybyć drużynie Słowackiej Policji. Mamy nadzieję, że za rok znów powitamy słowackich policjantów i policjantki w gronie zawodników.
 
 

Na tegorocznych "Łupkowskich Strzelbach" gościliśmy wyjątkowo dużą grupę strzelców ze Słowacji...

 

20 września 2019
Słowackie drużyny na "Strzelbach"

ŁUPKOWSKIE

STRZELBY